SEO Akademi eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor…

12 – 13 Şubat 2016 tarihlerinde Golden Age Hotel’de düzenlediğimiz SEO Eğitim Zirvesi eğlenceli ve eğitici bir havada geçti. 2 gün SEO’yu dolu dolu işlemiş olduk.

Her biri alanında uzman SEO ve Dijital Pazarlama eğitmenlerinin katkılarıyla gerçekleşen eğitimimizin 1. Gününde kayıt ve karşılama bölümümüzden sonra 10.00’da SEO Akademi genel koordinatörü Yalçın Şişman açılış konuşmasını yaparak katılımcılara zirvede işlenecek konular hakkında bilgi verdi. SEO Akademi kurucusu Orhan Gürbüz İnternet Kullanım İstatistiklerini, Türkiye’de internetin nerelerde ve ne sıklıkta kullanıldığını aktardı, ilgi çekici ve önemli bilgiler verdi.

Bir sonraki oturumda Bonus Medya Kurucuları Sefa Aydemir ve Kezban Çolakoğlu Optimizasyon Temellerinden bahsettiler. Meta ve etiket bilgilerini, SEO uyumlu URL yapısı oluşturmayı, W3C standartları ve SEO arasındaki ilişkiyi, başarılı anahtar kelime analizi yapmayı ve araçları kullanmayı, arama robotları, sorgu dili tespiti, arama motorlarının pazar payları hakkında merak edilenleri anlattılar.

Yemek molasından sonraki ilk oturumda ise SEO Akademi eğitmenlerinden tasarım uzmanı Cem Orman, tasarımda dikkat edilmesi gerekenleri, kullanıcı deneyiminin önemini anlattı. Sonraki eğitmenimiz Esra Gündüz ise içerik optimizasyonları hakkında püf noktaları vererek kaliteli ve paylaşılır içeriklerin nasıl yazılacağını anlattı.

Bir sonraki oturumda ise Atalay Sıdar Google algoritmalarını, botlarını ve cezalarını anlattı. Ardından Bing Algoritması ile oturumu tamamladı. SEO araçları, çeşitleri, hangi optimizasyon araçlarının kullanılması gerektiği, backlink çalışmalarının nasıl yapılacağı hakkında ise Tolga Ayrıç katılımcılarımıza bilgi verdi. İlk eğitim günümüzü burada tamamlarken ertesi gün buluşmak üzere ayrıldık.

  1. gün ise Dijital Pazarlama ve E-ticaret Uzmanı Yılmaz Bozan Google araçlarını ve Analytics’in nasıl kullanılacağını anlattı. Analytics’te kelime aramayı, kelime seçmeyi, kampanya oluşturmayı uygulamalı olarak bizlere açıkladı. Mobil SEO eğitimini hocamız Serhat Sağlam vererek mobil tasarım ve masaüstü tasarım hakkında bilgilendirmede bulundu. Yemek molamızdan sonra Neuro-mar kurucusu Seda Genç, web ve sosyal medyada nöropazarlamanın nasıl kullanılacağını ve e-ticarette güvenin nasıl sağlanacağını anlattı.

DS Marka’nın kurucusu Seda Kahraman ile Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarının SEO’ya nasıl etki ettiğini, paylaşımlarımızı nasıl yapmamız gerektiğini, sosyal medyadan kazanç sağlama yollarını konuştuk. Gökhan Barışkan ise uygulamalı SEO eğitiminde bir site üzerinde nasıl SEO yapılacağını gösterdi.

Mehmet Yalçın Parmaksız genel tekrar bölümümüzde optimizasyonda nelere dikkat edileceğini, ilk sayfada çıkmanın ipuçlarını kursiyerlerimizle paylaştı. Son olarak Avukat Ahmet Kaya, bilişim suçları hakkında bilgi vererek online itibarı koruma yöntemlerini anlattı.

Gün sonunda çekiliş yapılarak SEO Akademi kurucumuz Orhan Gürbüz tarafından 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Eğitimi hediye edildi. Hatıra fotoğrafları çekildi ve eğitim noktalandı.