13 – 14 Mayıs 2016 SEO Eğitim Zirvesi

3.’sünü düzenlediğimiz SEO Eğitim Zirvesi tamamlandı…

SEO Akademi olarak düzenli aralıklarla devam ettiğimiz SEO Eğitim zirvelerine bir yenisini daha ekledik.

SEO Eğitim Zirvesi 13 Mayıs Cuma günü Taksim Titanic City Hotel’de saat 10.00 itibariyle başladı. Dijital medya ve SEO uzmanları ile eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen etkinlikte 2 günlük faydalı bir program sunuldu.

SEO Akademi kurucusu ve eğitmen Orhan Gürbüz 10.00’da SEO Eğitim Zirvesi’nin açılışını yaparak zirvede işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. İnternet Kullanım İstatistikleri ve Dijital Pazarlamanın Önemi ile internet dünyası hakkında faydalı bilgiler verdi.

Eğitmenimiz Optimizasyon Temelleri oturumunda SEO nedir ve nasıl yapılır sorularına cevaplar verdi. SEO için faydalı domain seçmenin nasıl olacağını, uyumlu URL yapısını, hata sayfalarının SEO’ya uyumlanmasını, CSS kodlama uygunluğunun nasıl sağlanacağını, site map hazırlamanın önemini anlattı. Kısa bir aradan sonra arama motorlarında kelime araştırmasının nasıl yapılacağını ve hangi araçları kullanmak gerektiğini katılımcılarla paylaştı.

Sonraki oturumda Site İçi Optimizasyon ve SEO Aşamaları konularına geçerek teknik, tasarım, görsel optimizasyon süreçleri, online ve offline tanıtım hakkında bilgi verdi. Genel SEO uygulamalarının nasıl yapıldığını anlattı.

Yemek molasının ardından SEO kursu eğitmenimiz Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu başlığı altında arama motorlarının seveceği içerikleri hazırlamanın yollarını, metaların nasıl yazıldığını, içerikte dikkat edilmesi gereken noktaları, bloglarda dikkat edilecekleri anlattı. Sonraki oturumda ise Tasarım Uzmanı ve seo kursları eğitmenimiz Cem Orman tasarım yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri, tasarım aşamaları, kullanıcı dostu sitelerin nasıl olması gerektiğini anlattı. Mobil SEO’nun nasıl yapıldığını açıkladı.

Kahve molası sonrasında eğitmenimiz Tolga Ayrıç, en popüler SEO araçlarını ve çeşitlerini anlattı. Bu araçlar üzerinde uygulama yaptırdı. Nereden backlink alınması ve nereden alınmaması gerektiği sorularını yanıtladı. Google’ın en sevdiği link modellerini, hangi tür linklerin zararlı olduğunu anlattı.

2. gün SEO Zirvesi Dijital Pazarlama ve E-ticaret Uzmanı Yılmaz Bozan hocamızın Google Araçları eğitimi ile başladı. En çok kullanılan Google araçları üzerinde uygulamalı olarak eğitim gerçekleştirdi.

Kahve molasının ardından seo kursları eğitmenimiz Atalay Sıdar, Google Cezaları ve Algoritmaları konuları ile katılımcılarımıza SEO bilgilerini aktardı. Yandex ve Bing için nasıl SEO yapılacağından bahsetti.

Yemek molasının ardından eğitmenimiz Cem Orman SEO Uygulama eğitiminde analiz yapma, strateji belirleme, optimizasyon yapma süreçlerini anlattı. Katılımcıların web siteleri üzerinde aktif olarak nasıl SEO yapılacağını gösterdi.

Sosyal Medya bölümümüzde ise en çok kullanılan sosyal medya araçlarını ve kullanım tekniklerini, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarının SEO’ya nasıl etki ettiğini öğrendik.

Bilişim Hukuku bölümünde Avukat Sevtap Ağaç Başar, bilişim suçlarının kapsamını, internette tüketici haklarını ve online itibarın korunma yollarını anlattı. Web sitelerinin hukuki sorunlarla karşılaştıklarında neler yapmaları gerektiğini söyledi.

Son olarak eğitmenimiz Orhan Gürbüz, 2 gün boyunca anlatılanları derledi ve katılımcılarımızın sorularını yanıtladı. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Eğitimi hediye etti ve kapanış konuşmasıyla zirveyi tamamladı. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinden sonra katılımcılara veda edildi.