mehmet akif ersoy üniversitesi seo eğitimi

16 Mayıs Pazartesi 12.30 – 16.15 saatlerinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü tarafından 16 Mayıs Pazartesi düzenlenen "Üniversiteli Gençlerin Fikrine Yatırım" adlı konferansında SEO Akademi olarak yerimizi aldık.

Girişimcilerin ve öğrencilerin kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak ve yol göstermek için üniversitelere her zaman destek olan  SEO Akademi kurucumuz Burdur’da bulunan Mehmet Akif Ersoy üniversitesinin davetini memnuniyetle kabul etti.

12.30’da Islak Mendil’in mucidi Ataman ÖZBAY’ın konuşması ile başlayan seminerde Eğitim Uzmanı ve Blogger Ali Cevat ÜNSAL, Kim Psikoloji'de Psikolog Mehmet Ali ERKUŞ ve SEO Akademi Kurucu Eğitmeni Orhan GÜRBÜZ yer aldı.

Eczacı ve aynı zamanda girişimci olan Ataman Özbay, girişimcilikte nelerin önemli olduğunu, kariyer sahibi olmak isteyenlerin başarılı olmaları için ihtiyaçları olan genel nitelikleri anlattı. Konuşmasının ardından kitabını imzaladı. Kim Psikoloji’de Psikolog olan Mehmet Ali Erkuş; "Herkeste diploma var senin farkın ne?" sunumuyla iş dünyasında farklı olmanın yararlarından bahsetti. Sonraki oturumda Ali Cevat Ünsal kurumsal hayatta başarılı çalışanlar olmanın ve iş dünyasına katkıda bulunmanın yollarını anlattı.

SEO Akademi kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz 15.30 – 16.15 saatleri arasında sunumunu yaparak dijital dünyanın geleceğinden bahsetti. Dijital Pazarlamanın önemini ve internetten kazanç sağlamayı, son yılların dikkat çeken online mesleklerini anlattı.

Eğlenceli bir havada geçen seminerde eğitmenimiz öncelikle Türkiye’deki dijital kullanıcı istatistiklerini vererek internetin kullanım amaçlarını ve markalara kattığı avantajları anlattı. Ardından SEO’nun kelime anlamını, internet dünyasında ne ifade ettiğini, nasıl uygulanacağını aşamaları ile anlattı. SEO çeşitleri, SEO algoritmaları, algoritma cezaları, cezalardan kaçınmanın yolları, SEO uyumlu site hazırlamanın teknikleri ve püf noktaları, SEO uyumlu URL yapısı, W3C standartları ve SEO arasındaki ilişki ile sorgu dili tespiti anlatıldı.

Google’da üst sıralara çıkacak web siteleri için; analiz, strateji, optimizasyon ve destek süreçlerini açıkladı. Web sitelerinde kullanıcı deneyimini artıracak yolları, satın alma kararlarını değiştiren gizli mesajları açıkladı.

Eğitim sonunda hatıra fotoğrafları çekildi ve bir sonraki İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü Etkinliklerinde görüşmek üzere vedalaşıldı.

İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü başkanının ve üyelerinin göstermiş olduğu ilgi, merak, enerji ve çalışkanlık bizleri çok etkiledi. Kulübün ve öğrencilerin geleceğe bakışları, tamamını kendi çabaları ile düzenledikleri bu etkinliğe katılmış olmak bizi gururlandırdı. Yoğun ilgi ve katılım, geleceğin girişimcileri ile birlikte olmak ve deneyimlerimizi paylaşmak bizleri memnun etti.

En etkilendiğimiz ve mutlu ayrıldığımız seminerlerden olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi "Üniversiteli Gençlerin Fikrine Yatırım" adlı konferansta emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

Başta;

  • Kulüp Başkanı Mehmet Güldalı
  • İnsan Kaynakları ve Yetenek Yönetimi Koordinatörü Enes Sağ
  • Proje ve Planlama Koordinatörü Eda Özdemir
  • Proje ve Koordinatörlüğü Elif Çırakoğlu olmak üzere etkinliği düzenleyen ve katılım gösteren öğrencilere; başarılı öğrencileri yetiştiren fakülte ve üniversite hocalarına en içten teşekkürlerimizi sunarız.