SEO Akademi olarak 17 Ekim Cumartesi günü Golden Age Hotel’de ücretsiz olarak SEO ve Sosyal Medya Semineri düzenledik. İstanbul’daki en iyi otellerden biri olan Golden Age Hotel’de gerçekleştirdiğimiz seminerimize ilgi büyüktü. 2.’sini düzenlediğimiz SEO ve Sosyal Medya Semineri’ne ilgi büyüktü. Eğlenceli ve öğretici bir havada geçen seminerimizde alanında uzman konuşmacılarımız yer aldı.

Dijital Pazarlama Uzmanı Yalçın Şişman’ın yaptığı açılıştan sonra Kurucu – Eğitmen Orhan Gürbüz katılımcılara, SEO kavramını, optimizasyon mantığını, araçlarını, kriterlerini ve yöntemlerini; internet kültürünü, SEO algoritmalarını ve cezalarını, kullanıcıyı web sitesine çekme yöntemlerini, arama motorlarında ilk sayfada çıkma stratejilerini anlattı. Eğitmenimiz Sinan Aydoğmuş, Seo aşamalarından analiz kısmı ile ilgili teknik bilgiler verdi.

Ayrıca konuşmacılarımızdan Seda Genç, nöropazarlamanın stratejilerinden ve insanların satın alma mantığından bahsetti. Konuşmacımız Mükerrem Postoğlu “Neden Web Tasarım Yaptırmalısınız?” adlı sunumu ile SEO’da tasarımın öneminden ve gerekliliğinden bahsetti. Konuşmacımız Seda Kahraman ise sosyal medyanın kurallarından ve paylaşımların nasıl yapılması gerektiğinden bahsetti.

Avukat Ahmet Kaya, Yeni Türk Ticaret Kanunu’ndan ve online platformlarda dikkat edilmesi gereken hak ve cezalardan bahsetti. Son olarak Vine fenomeni Nilay Toprak, katılımcılara Sosyal Medya’nın eğlenceli yönünü ve nasıl popüler olunacağını anlattı. Etkinlik aralarında ve gün sonunda eğitmenlerimiz ve katılımcılar keyifli sohbetler ederek SEO ve Sosyal Medya’yı tartıştılar.

Gün sonunda yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den SEO Eğitimi, 1 kişiye yine SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Fotoğrafçılık Eğitimi hediye ettik. Bir sonraki seminer ve eğitimlerde görüşmek üzere bütün katılımcılarımızı uğurladık.

Etkinlikten Fotoğraflar