maltepe üniversitesi seo eğitimi

SEO Akademi olarak üniversitelere eğitim çözümleri sunmaya devam ediyoruz…

Maltepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Girişimcilik Etkinlikleri kapsamında SEO Akademi olarak SEO Eğitimi almak isteyen öğrencilerle bir araya geldik.

9 Mayıs’ta Maltepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde SEO Akademi Kurucusu Orhan Gürbüz ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman’dan oluşan SEO Eğitim grubumuz ile dolu dolu bir etkinliği geride bıraktık.

Etkinlik günü 14.00’da SEO Akademi Kurucu Eğitmeni Orhan Gürbüz açılış konuşması ile katılımcılara eğitimden neler kazanacaklarını anlattı. Ardından Dijital Kullanım İstatistikleri ile internetin ne kadar önemli bir gücü olduğunu gösterdi.

Orhan Gürbüz SEO tanımını yaparak devam ettiği eğitiminde ayrıca SEO aşamalarını, çeşitlerini, algoritmalarını, SEO cezalarını, SEO uyumlu URL yapısını, W3C standartlarını, internette görünür olmanın yollarını, kişilerin satın alma ve sitede gezme kararlarının nelere bağlı olduğunu anlatarak temel bilgiler verdi.

Ardından web siteleri için İçerik Optimizasyonu’nun nasıl yapılacağını, etkili içerik yazmanın püf noktalarını, anahtar kelimelerin nasıl seçileceğini, Meta yazımında dikkat edilmesi gerekenleri, içeriklerin nasıl üst sıralara çıkarılacağını anlattı.

Tasarım Optimizasyonu bölümünde ise Web Tasarım Uzmanı ve eğitmen Cem Orman internet ziyaretçilerinin beğenisini kazanacak web siteleri hazırlamanın püf noktalarını, site hızını artırmanın yollarını, görsel etiketleme ve eklentilerin kazandıracağı avantajları anlattı.

Eğitim sonunda SEO Akademi kurucumuz Orhan Gürbüz eğitime katılan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Maltepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri ile hatıra fotoğrafları çekildi ve bir sonraki Girişimcilik Etkinliklerinde görüşmek üzere vedalaşıldı.