marmara üniversitesi seo eğitimi

SEO Akademi eğitimlerine üniversite fakültelerinde devam ediyor…

27 Nisan 2016 Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü tarafından düzenlenen 1. Kariyer Günleri etkinlik programına SEO Akademi kurucu eğitmeni Orhan Gürbüz, SEO İçerik Editörü Esra Gündüz ve Tasarım Uzmanı Cem Orman ile birlikte katıldık.

25 – 26 – 27 Nisan tarihlerinde Teknoloji Fakültesi C Blok Konferans Salonu’nda düzenlenen kariyer günlerinin ilk iki gününde medya, e-ticaret, IK ve yazılım sektörünün önemli isimleri uzmanlık alanları ile ilgili eğitim verirken SEO Akademi eğitmenleri de eğlenceli bir eğitim programı sundu.

Öğleden önce Neuro-mar kurucusu Seda Genç ve Oneclick Interaktif kurucusu Hamdi Küçük Nöropazarlama ve Mobil Platformlarda uygulama eğitimleri verdi. Öğleden sonra başlayan SEO Eğitim programımızda ise ilk olarak SEO Akademi kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz öğrencilere İnternet Kullanım İstatistiklerini, Türkiye’de internetin nerelerde, hangi araçlarla ve ne sıklıkta kullanıldığını aktardı.

İnternet Kullanım İstatistiklerinden sonra eğitmenimiz Orhan Gürbüz, SEO kavramını, Türkiye’de nasıl kullanıldığını, aslında ne demek olduğunu anlatarak optimizasyon eğitimine giriş yaptı. SEO’nun aşamaları, çeşitleri, SEO algoritmaları, algoritma cezaları, cezalardan kaçınmanın yolları, SEO uyumlu site hazırlamanın teknikleri ve püf noktaları, SEO uyumlu URL yapısı, W3C standartları ve SEO arasındaki ilişki ile sorgu dili tespiti anlatıldı.

Online ve Offline reklamcılık modellerinden, sosyal medyada SEO’nun öneminden bahseden kurucu eğitmenimiz Orhan Gürbüz’den sonra SEO Akademi eğitmenimiz Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu bölümünde arama motorlarının seveceği içerikleri hazırlamanın yollarını, içerik uzunluğunun nasıl olması gerektiğini, meta etiketlerinin yazılışını, orijinal içerik yazmanın yollarını anlattı.

Tasarım Optimizasyonu bölümünde ise Web Tasarım Uzmanı ve eğitmen Cem Orman SEO uyumlu tasarımların nasıl olacağını, site hızının ve renklerinin önemini, tıklanacak sitelerin özelliklerini, tasarımda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Eğitim sonunda SEO Akademi kurucumuz Orhan Gürbüz Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin sorularını yanıtladı, hatıra fotoğrafları çekildi ve bir sonraki Kariyer Günleri etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıldı.