SEO Akademi olarak 14 15 16 Aralık günleri ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde 3 günlük bir SEO ve Adwords Eğitimi düzenledik. Türkiye’deki en başarılı ve köklü üniversitelerden biri olan ODTÜ’nün Kurumsal İletişim ve IT (Bilgi Teknolojileri) departmanlarına özel olarak düzenlediğimiz eğitimimize ilgi büyüktü. Öğretici ve eğlenceli bir havada geçen eğitimimizde alanında uzman konuşmacılarımız yer aldı.

İlk gün eğitim başlığı Google Adwords oldu ve ana konular olan Adwords stratejileri, optimizasyon ve yardımcı araçlar ile kampanyaların nasıl oluşturulacağı üzerinde konuşuldu. Saat 10:00 - 17:00 arası süren eğitimi Dijital Pazarlama Uzmanı eğitmen Sefa Aydemir gerçekleştirdi. İlk gün eğitmenlerimiz ve katılımcılarımız molalarda ve gün sonunda birbirlerini yakından tanımak için vakit buldular.

İkinci gün eğitim başlığımız ise SEO oldu. Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO Kurucu – Eğitmeni Orhan Gürbüz katılımcılara, SEO kavramını, optimizasyon mantığını ve araçlarını, SEO kriterlerini ve yöntemlerini; internet kültürünü, SEO algoritmalarını ve cezalarını, kullanıcıyı web sitesine çekme yöntemlerini, arama motorlarında ilk sayfada çıkma stratejilerini anlattı. İkinci günkü seo eğitimi 16:00 itibariyle son buldu.

Üçüncü gün ise ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Kurumsal İletişim ve IT (Bilgi Teknolojileri) departmanlarına özel olarak SEO Uygulama başlığı altında öğrenilen konuların pratik çalışmaları yapıldı. Mobil SEO, Google araçları, SEO araçları, SEO optimizasyon hakkında uygulamalı bilgiler verildi. 10:00 - 16:00 arası yapılan eğitimi SEO Akademi kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı, eğitmen Orhan Gürbüz ve Yazılım Uzmanı, eğitmen Sinan Aydoğmuş gerçekleştirdi.

Eğitim sonunda ODTÜ katılımcı kadrosuna SEO Akademi eğitim sertifikaları verildi. Eğitmenlerimiz katılımcıların sorularını yanıtladılar. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizi başarıyla noktalarken bir sonraki eğitimde görüşmek üzere katılımcılarımızla vedalaştık. İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başladık.

Misafirperverlikleri için ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsüne teşekkürlerimizi iletiyoruz…

Etkinlikten Fotoğraflar